Lucka a její příběh

Představte si šestiletou holčičku. Možná máte jednu doma, možná Vaší malé sestřičce bylo ještě nedávno pět nebo sousedovic vnučka je taková. Zdravé, veselé dítě, které má život před sebou a netrápí ho nic, než hry. Tak to má být.

Jednoho dne začne tento drobeček kulhat a má bolavou nožku. Vezmete ho k lékaři, který naordinuje berle. Ortoped naplánuje banální vyšetření – artrografii – ke kompletnímu došetření zdravotního stavu. Moc se Vám do toho nechce, protože i přesto, že se jedná o rutinní vyšetření, musí být provedeno v narkóze. Nedá se
nic dělat, na radu odborníka souhlasíte s vyšetřením. Jde přece o dobro Vaší princezny. Vyšetření dopadne dobře.

Ovšem ihned po tom, co svoji holčičku uvidíte, poznáte, že určitě něco není v pořádku. Vaše ratolest v nemocniční posteli vůbec nevypadá dobře. Je apatická a sípe. Vás, jako rodiče, to vyděsí a opakovaně urgujete personál, který ale tento stav hodnotí jako normální a nijak ho dál neřeší. Poté, co Vaší princezně začnou z pusy vytékat sliny smíšené s krví, znovu urputně hledáte pomoc. Už je ale pozdě.

Chce se Vám brečet? Nám ano. Tohle není úvod do filmového dramatu. Tohle je reálný příběh z Brna. Princezna Lucka a její mamka Romana ho zažily v roce 2013.

Od momentu zástavy srdce došlo k poškození mozku a Lucka strávila tři týdny v umělém spánku. Co následovalo pak, vydá na knihu. Jeden a půl roku v nemocnicích, rehabilitačních zařízeních, v hyperbarické komoře.

A ze zdravé krásné holčičky je nyní nádherná slečna, která mluví pouze šeptem, nechodí, sama se neobleče, nenají, pohybuje se pouze pomocí vozíku a kvůli ztuhlosti svalů bezpodmínečně potřebuje pravidelné rehabilitace.

Její mamka, před osudným vyšetřením zdravotní sestra, už na ní sama nestačí. Lucka si moc přeje asistenčního psa a její mamka asistenta k Lucce. Všechno stojí ale mnoho peněz.

A jakékoliv odškodnění ze strany nemocnice bylo zamítnuto.

Lucka i Romana jsou veselé a statečné. Ale počítají každou korunu.

Může to být i sousedovic vnučka, nebo dcera od spolužáka.

Především může být Lucka i Vaše kamarádka.

Tak jí pomozme.

Lucinka bude potřebovat podporu i poté, co naše oslava skončí a všichni se vrátíme do svých domovů. Pokud by jste jí chtěli podpořit i posléze, neváhejte. Vaše pomoc půjde opravdu do správných rukou. Vřele Vám ve jménu Lucky děkujeme.

Účet veřejné sbírky Lucie Houškové: 2001652640/2010

DNES POMÁHÁM, z.s.

Přední 987/5c, 618 00 Brno

Ing. Petra Pachlová
+420 601 104 255 | petra@dnespomaham.cz

TAWAN Barceló Brno Palace

Šilingrovo náměstí 265/2, 602 00 Brno

Tomáš Motal
+420 774 674 519 | motal@tawan.cz


Copyright © 2019, Show and the City